Judging

Please see list of judges below: (the first name for each category is the head judge)

Best Operational Project  
John F. Greenwood Goldman Sachs
Ananth Prasad HNTB Corporation
Joseph Seliga Mayer Brown
Joshua Ogier Mott MacDonald
   
Best Social Infrastructure Project   
Tariq Taherbhai Aon Infrastructure Solutions
Alejandro Rendón Barrera APP
Mark  Mulvihill Acciona
Peter Isaac Brailsford & Dunlavey
Yuval Cohen Jacobs
Paul  Epstein Shearman Sterling
Kome Ajise California DOT
   
Best Transportation Project  
John Parkinson AIAI
Jorge Gomez- Perez Leigh Fisher
Lorne Potash Assured Guaranty
The Hon Robert Walker Nassau County, NY
Carrie Fleming Blakes
Ricardo Binnie Pinheiro Neto 
Daniel J Filer Ferrovial Agroman SE
Mike Matheou Hogan Lovells US
   
Best Utilities Project  
Mike Parker EY
Ben Dijounas JP Morgan 
Chris Guthkelch Skanska Infrastructure Development 
Nizar Melehani State of California, Department of Transportation
Bryant Jenkins Sperry Capital
Craig Covil Arup
   
Debt Provider of the Year  
Michael Schneider HDR Inc
Daniel Feitelberg University of California, Merced
Andrew Kingman
Poseidon Water
Maria McKenzie Farris, Vaughan, Wills & Murphy LLP
Santiago Klein McBains Cooper
Sallye Perrin WSP 
Alvaro Mauricio Duran DURÁN & OSORIO ABOGADOS 
   
Financial Advisor of the Year  
Adrian Pellen Marsh USA Inc.
Gregory Ciambrone The Walsh Group
Richard L. Hill Faegre Baker Daniels
David Bloomgarden IDB - Inter-American Development Bank
Morteza Farajian Virginia DOT
David Alvarez CPM Hill
   
Government Agency of the Year   
Mike Marasco Plenary Group
Michael E. Pikiel Norton Rose Fulbright 
Simon J. Santiago Nossaman
Samara Barend Aecom Capital
Matt Cheroutes Matt Cheroutes LLC
Joey Comeau Ellisdon
Bryan Kendro Star America Infrastructure Partners
   
Insurance/Risk Advisor of the Year  
Nuria Haltiwanger ACS Infrastructure Development
Luis Andrade ANI 
Thomas Mulvihill KeyBanc Capital Markets
Nick Ivanoff Ammann & Whitney
Gregory Hummel Bryan Cave
Alicia Lamboy Goldman Antonetti & Córdova
   
Legal Advisor of the Year  
Joe Aiello Meridiam
Carlos Afonso FCC Environment
Bryan Thomas JLL
John J. Fleming Johnson Controls 
Julie Wienberg Denver International Airport
Andrew Ancone Macquarie Capital
   
Sponsor/Developer of the Year  
Andy Garbutt KPMG 
Reema Griffith Washington State Transportation Commission
Andrew Prindle Goldman, Sachs & Co. 
Ricardo Silva Rio de Janeiro City Government 
Daniel Seltzer MUFG
Andrew Burton Davis LLP
George Burgess Becker & Poliakoff
Tom Gabelman Frost Brown Todd
   
Technical Advisor of the Year  
Raymond DiPrinzio SMBC
Scott Boardman West Coast Infrastructure Exchange 
Addison Smith Alta Crest
Miriam Figueroa DLA Puerto Rico
Edmundo J. Gamas IMEXDI
Albert Dotson Bilzin Sumberg
Fabio Villalba Ricaurte  DNP
Jose Bustamante STV Incorporated